Kotły na Zgazowanie Drzewa​

Co to jest i jak działa?

Drewno i biomasa pochodna jest pierwszym materiałem, jaki ludzie wykorzystywali jako paliwo do ogrzewania, przygotowania posiłków oraz światła. Z casem jednak to węgiel i gaz ziemny z racji większej kaloryczności i komfortu zaczął dominować jako źródło ciepła w naszych domach. Perspeltywa wyczerpania paliw oraz większy problem z jakością, dostępem i bezpieczeństwem wydobycia spowodowały, że znów na dużą skalę powracamy do drewna. Aby drewno lepiej wykorzystywać odkryto proces zgazowania drzewa. Nowoczesne kotły na zgazowanie mają trzykrotnie wyższą sprawność niż kotły tradycyjne. Najlepsi producenci posiadają w pełni zautomatyzowane kotły do produkcji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody. Przy zastosowaniu bufora, czas załadunku może wynosić 12 godzin. Wysezonowane drewno opałowe o długości 35-50cm przy wykorzystaniu kotła zgazującego drewno jest obecnie najtańszym źródłem ciepła. Na dodatek możemy otrzymać naprawdę dobre dofinansowanie, więc dlaczego z niego nie skorzystać?

Zalety

Dla Kogo?

Wady

Bufory do kotłów

Jeśli najlepsze kotły to i bufory. Wygrzany bufor nie musi tracić dużo energii na dobę, jeśli jego budowa i izolacja będzie dobrej jakości. Najlepszym rozwiązaniem będą bufory AUSTRIA EMAIL. To sprawdzone przez nas bufory zachwalane przez zadowolonych klientów.

Austria Email Higieniczny zbiornik magazynowy KWS Zasobnik energii z systemem powrotno-warstwowym, który dostarcza ciepło do ogrzewania, ale także do bezpośredniej produkcji ciepłej wody użytkowej.

Rodzaje buforów

Eco Skin

Zalety Bufora

Adres:

Łąka 72, 36-004 Łąka

Telefon:

608 158 576

Email:

biuro.wodar@gmail.com

Godziny otwarcia:

Pon-Sob: 06:00-20:00